Przejdź do treści
Wczytuję...

Wyświetlacz w naszym iPadzie wraz z resztą powiązanych komponentów odpowiada za poprawne wyświetlanie obrazu. Jest jednak względnie podatnym na uszkodzenia elementem, który często w wyniku przypadku zostaje poddany dużym obciążeniom. Uszkodzenia wyświetlacza są bardzo popularną usterką, więc nie ma się czym martwić, jej usunięcie jest łatwe i bardzo dobrze znane serwisom sprzętów elektronicznych.

Wyświetlacz w iPad - uszkodzenie

Budowa całego ekranu jest bardzo skomplikowana i raczej żaden przeciętny użytkownik nie będzie nią zainteresowany. Faktem jednak jest, że te elementy są naprawdę wrażliwe na uszkodzenia. Zbicie szybki w wyniku upadku, albo przypadkowego nacisku na ekran jest wypadkiem, który przytrafił się każdemu użytkownikowi smartfonów i tabletów przynajmniej raz. Na początku jest to bardzo stresujące, ale w większości przypadków naprawa nie stanowi żadnego problemu.

Powstała usterka może być mniej lub bardziej poważna. W najlepszym wypadku na ekranie pojawią się pęknięcia, ale w żaden sposób nie wpłynie to na użytkowanie iPada poza walorami estetycznymi. W najgorszym wypadku ekran pozostanie czarny i nie będzie można w ogóle z niego korzystać.

Wyświetlacz w iPad – objawy uszkodzenia

Ponieważ często przenosimy iPady, najłatwiej jest je uszkodzić w transporcie, albo na skutek upadku. Oprócz tego niektóre objawy mogą pojawić się po zalaniu, albo bez wyraźnej winy użytkownika. Do najczęstszych i charakterystycznych objawów uszkodzenia wyświetlacza iPad należy:

  • kompletny lub częściowy brak reakcji na dotyk. Albo cały wyświetlacz nie działa, albo tylko konkretny obszar nie reaguje na dotyk w określonym miejscu;
  • pojawiają się kolorowe paski na całym ekranie lub jego części;
  • wyświetlacz w ogóle się nie włącza, nie reaguje na dotyk, lub ma czarne nieregularne plamy;
  • szkło jest widocznie popękane. Może to wpływać na reakcje na dotyk oraz na widoczność wyświetlanych elementów;
  • zakłócenia w wyświetlaniu obrazu powstałe po zalaniu iPada cieczą.

Wymiana lub naprawa wyświetlacza iPad

W AppleFresh od wielu lat specjalizujemy się w obsłudze, konserwacji i serwisie wszystkich urządzeń marki Apple. Kiedy wyświetlacz lub matryca ulegną fizycznemu uszkodzeniu, konieczna będzie wymiana ich na nowe. Jeżeli z drugiej strony nie widzimy żadnego fizycznego uszkodzenia, to być może przyczyna leży wewnątrz urządzenia – w elektronice. Wtedy niezbędne jest dokładne sprawdzenie, co odpowiada za powstawanie zakłóceń i czy element ten kwalifikuje się do wymiany, czy raczej do naprawy.

Kiedy pojawia się konieczność rozklejenia czy rozłożenia obudowy, to warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu, aby uniknąć kosztów związanych z uszkodzeniem obudowy czy innych części podczas samodzielnej naprawy. Nasz serwis przykłada najwyższą wagę do każdej wykonywanej naprawy, co potwierdzone jest kilkumiesięczną gwarancją.

Diagnoza iPada jest w pełni bezpłatna i niezobowiązująca – wystarczy, że dostarczysz do nas sprzęt, a my go zbadamy i przedstawimy kosztorys. Dzięki temu, że dokonywaliśmy wymiany wyświetlacza w tabletach Apple wielokrotnie, ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów jest znikome, a sama naprawa przebiegnie sprawnie. W przypadku, kiedy będą mieli Państwo jakieś pytania co do przebiegu usługi, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 599 42 31. Dla osób, które zdecydują się na wysyłkę sprzętu, odsyłamy do instrukcji, jak to zrobić oraz jakie informacje zawrzeć w przesyłce.