Przejdź do treści
Wczytuję...

Awaria złącza zasilania – iPhone się nie ładuje

Więc zdarzyła się sytuacja, że po podłączeniu naszego iPhone do ładowania nie dzieje się nic. Albo coś dzieje się bardzo wolno. Często jest to sytuacja stresująca dla użytkownika, bo wiąże się ze świadomością, że w niedługim czasie zostaniemy bez telefonu, który się najzwyczajniej w świecie rozładuje. Jakie mogą być przyczyny tego, że iPhone się nie ładuje oraz co my możemy zrobić?

Objawy uszkodzonego złącza zasilania iPhone

Każdą problematyczną kwestię możemy zaobserwować w czasie ładowanie telefonu, lub zaraz po jego odłączeniu. Warto zaznaczyć, że problem z ładowaniem nie musi być związany z gniazdem zasilania i potencjalnych przyczyn jest zdecydowanie więcej.

Objawami uszkodzonego gniazda zasilania mogą być:

  • ładowanie możliwe jest tylko wtedy, kiedy kabel ustawiony jest pod sztucznym kątem i wymaga ciągłego przytrzymania w określonej pozycji;
  • ładowanie przerywa;
  • iPhone nie ładuje się wcale;
  • po podłączeniu telefonu kablem do ładowania rusza się on lub wypada.

iPhone nie ładuje się – inne powody

Tak jak wspomnieliśmy, problemy z ładowaniem mogą być wywołane przez przynajmniej kilka różnych przyczyn. Jedne z nich są dużo lepszą wiadomością dla użytkownika (szybsza naprawa, mniej kosztowna), inne wręcz przeciwnie, wymagają jeszcze więcej pracy i pieniędzy.  

Jakie są inne powody tego, że iPhone się nie ładuje?

  • W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić sprawność kabla i kostki, której używamy do ładowania. Może okazać się, że jedynie kabel uległ uszkodzeniu, a jego wymiana na inny rozwiąże cały problem. Podobnie w przypadku kostki do ładowania – wykorzystajmy inną, aby sprawdzić czy nie rozwiąże to problemu.
  • Uszkodzona bateria również może dawać podobne objawy. Telefon nie ładuje się w ogóle albo po naładowaniu poziom baterii szybko spada. W serwisie istnieje możliwość sprawdzenia pojemności baterii i jej wymiany na nową. Usługa jak i część nie należą do kosztownych.
  • Uszkodzony element na płycie głównej, odpowiedzialny za połączenie elementów wpływających na ładowanie, daje objawy w postaci różnego rodzaju zakłóceń. Ten typ napraw tj. naprawy na płycie głównej, wymagają pewnego poziomy doświadczenia i wprawy, aby zostały wykonane poprawnie.

Przyczyny uszkodzenia gniazda zasilania w iPhone

  • Korzystamy z telefonu podłączonego do ładowania wielokrotnie. W łóżku, w pracy czy w podróży nie zawsze zwracamy uwagę, czy wszystkie przewody ustawione są pod odpowiednim kątem. Różnego rodzaju przegięcia i naciski mogą uszkodzić gniazdo zasilania.
  • Wyrwanie kabla na skutek szarpnięcia może uszkodzić zarówno sam kabel, jak i gniazdo do którego był podłączony.
  • Uszkodzenie elektryczne gniazda albo wynikłe ze złego zamontowania elementu. Ryzykiem jest również wystąpienie zwarcia.

Naprawa problemu z ładowaniem iPhone

W AppleFresh dokładnie zbadamy przyczynę problemów z ładowaniem zanim przystąpimy do pracy i wydamy opinię. Jak przedstawiliśmy powyżej, powodów tego typu zakłóceń może być co najmniej kilka, i wymagają one podjęcia różnych działań.

Dokładamy starań, aby usługa została wykonana w optymalnym czasie, lecz z zachowaniem etyki pracy i dużej staranności. Każdemu jednak mogą zdarzyć się błędy i dlatego na wszystkie nasze usługi otrzymują Państwo kilkumiesięczną gwarancję. Bierzemy pełną odpowiedzialność za naszą pracę, ponieważ wierzymy w budowanie marki w oparciu o zaufanie klientów.

Przez wiele lat pracy nabyliśmy znaczne doświadczenie w obsłudze iPhonów i innych sprzętów Apple, które na co dzień wykorzystujemy. Poznawaliśmy architekturę produktów tej marki przez wiele lat, od bardzo wczesnych generacji iPhonów, aż po najnowsze modele. Diagnoza sprzętu jest w AppleFresh w pełni bezpłatna i niezobowiązująca, to do Państwa należy decyzja, czy po poznaniu przyczyny usterki zdecydują się Państwo zostawić u nas swoje urządzenie. W razie pytań skontaktować się można z nami pod numerem telefonu 22 599 42 31.