Przejdź do treści
Wczytuję...

Przycisk home – niezbędna funkcjonalność iPhone

Przycisk home w iPhone jest tak naprawdę niezbędny. To dzięki niemu mamy łatwy dostęp do powrotu do ekranu głównego, możliwość z korzystania z funkcji TouchID czy wykorzystywania go w dostępie do innych funkcji mogących usprawnić użytkowanie telefonu. Na początku problemy nie występują, jednak wielu użytkowników iPhone zaczyna zmagać się z niedomaganiem przycisku po kilku miesiącach użytkowania. Przycisk home odmawia posłuszeństwa, nie działa poprawnie, nie reaguje na dotyk.

Uszkodzony home w iPhone - przyczyny

Wraz z pojawieniem się iPhone 7, Apple zrezygnował z mechanicznych przycisków HOME, na rzecz nowej technologii, która jedynie imituje wrażenie nacisku, a w rzeczywistości przycisk jest nieruchomy. Po jego uszkodzeniu konieczne było ponowne parowanie elementów dla poprawnego działania w przypadku wymiany, co wiązało się z ponoszeniem ogromnych kosztów. Na szczęście w części sytuacji udaje się naprawić element.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia przycisku HOME w iPhone to:

  • uszkodzenie w wyniku zalania urządzenia;
  • utrata właściwości w wyniku eksploatacji;
  • uszkodzona taśma flex klawisza HOME;
  • uszkodzenie przycisku lub jego elektroniki w wyniku upadku lub uderzenia;
  • nieumiejętna naprawa wewnątrz iPhone, podczas której zostały uszkodzone inne elementy, takie jak taśma flex.

Naprawa przycisku HOME w iPhone

Kiedy uszkodzeniu ulegnie taśma flex w nowych iPhonach jedyną opcją, żeby przywrócić funkcjonalność przyciskowi, jest naprawa taśmy. Nie można wymienić jej na nową, ani wymienić całego przycisku, bo jest on sparowany z płytą główną i żaden inny przycisk nie będzie działał.

Kiedy oddajemy iPhone do naprawy, gdzie konieczne jest rozbieranie obudowy, powinniśmy zwrócić ogromną uwagę na wybór serwisu. W dzisiejszych smartfonach, aby rozłożyć obudowę, należy użyć specjalnych przyssawek i sporo siły, aby rozkleić wyświetlacz z resztą telefonu. Na skutek zbyt mocnego szarpnięcia można doprowadzić do przerwania taśmy przycisku home. Jej naprawa, to mozolna praca odnawiania połączeń, a wymiana zamiast naprawy wiąże się z koniecznością zakupu całego frontu iPhone.

W naszym serwisie korzystamy ze specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu ryzyko zerwania taśmy jest ograniczone do minimum. Diagnozę problemu wykonujemy bezpłatnie i wtedy jesteśmy w stanie zaproponować konkretne rozwiązanie i odpowiedzieć na pytanie, czy konieczna będzie wymiana przycisku, czy uda się naprawić iPhone. W przypadku takiej usterki koszty są bardzo indywidualne i zależą od skali uszkodzenia. W niektórych przypadkach cena części może się okazać za wysoka, aby naprawa była opłacalna, jednak zwykle istnieje możliwość naprawy, która choć w części przywróci iPhone do życia.

Wiemy, że dla naszych klientów istotne jest poznanie kosztów zanim zdecydują się na naprawę urządzenia. Oferujemy bezpłatną diagnozę wraz z wykonaniem kosztorysu naprawy i zaproponowaniem konkretnego rozwiązania. Wszystkie te działania są w pełni niezobowiązujące – jeżeli po poznaniu przyczyny usterki okaże się, że jest ona nieopłacalna w naprawie lub z innych powodów nie będą chcieli Państwo decydować się na reanimację urządzenia, nie ponoszą Państwo żadnych kosztów.