Przejdź do treści
Wczytuję...

Bateria w iPadzie szybko pada

To właśnie dzięki baterii nasze urządzenia mogą funkcjonować bez ciągłego podłączenia do kabla. Dzięki niej możemy zabierać nasze urządzenia wszędzie i używać ich w każdych warunkach. Szczególnie ważne jest to w przypadku urządzeń mobilnych, takich jak iPady.

Bateria kwalifikująca się do wymiany może dawać różne symptomy, ale jedno jest pewne – korzystanie z urządzenia staje się znacznie utrudnione w każdym z nich.

Bateria iPad – objawy uszkodzenia

Kiedy problemy z baterią zaczynają się pojawiać, ciężko ich nie zauważyć. W większości przypadków albo kompletnie uniemożliwiają one korzystanie z iPada, albo bardzo, bardzo je utrudniają. Do objawów uszkodzonej baterii zaliczamy:

  • zbyt szybkie wyładowywanie się baterii;
  • brak ładowania iPada;
  • bardzo wolne ładowanie po podłączeniu do sprawnej i dedykowanej ładowarki. Czasem urządzenia nie ładują się odpowiednio na kablach niededykowanych;
  • zawieszanie się ładowania na określonym poziomie i brak dalszego ładowania.

Aby pozbyć się problemu niepoprawnie działającej baterii zwykle należy ją wymienić. Wykonanie tej czynności wymaga otworzenia obudowy i obchodzenia się z delikatnymi układami elektrycznymi wewnątrz iPada. Dla doświadczonego serwisanta nie stanowi to problemu, jednak dla kogoś, kto nie miał za dużo kontaktu z otwieraniem urządzeń elektrycznych może stanowić to wyzwanie. Pod żadnym pozorem nie można obchodzić się z tymi delikatnymi elementami siłą.

Wymiana baterii iPad – AppleFresh

Wymiana baterii jest usługą, którą możemy wykonać w ciągu jednego dnia, czasem nawet od ręki. Posiadamy stały, dobry dostęp do komponentów zamiennych, więc oczekiwanie na urządzenie będzie trwało krótko. Może się jednak okazać, że problem z ładowaniem nie tkwi w baterii, ale na przykład w gnieździe ładowania i wtedy wymiana baterii nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. W takim przypadku niezbędna jest bardziej zaawansowana i skomplikowana wymiana całego gniazda, którą również możemy dla Państwa wykonać.

Przyczyn niepoprawnie działającej baterii może być kilka, a my bardzo cenimy czas i pieniądze naszych klientów. Przed przystąpieniem do naprawy dokonujemy bezpłatnej diagnozy wraz ze stworzeniem kosztorysu dla klienta, dzięki czemu możecie Państwo podjąć decyzję o naprawie po otrzymaniu informacji o wszystkich kosztach i przebiegu usługi.