Przejdź do treści
Wczytuję...

Wyświetlacz w naszym iPhone jest częścią, która najczęściej ze wszystkich ulega uszkodzeniu. Rysy na ekranie są na porządku dziennym. Aby go chronić, większość użytkowników iPhone korzysta z szybek ochronnych oraz etui, co często ratuje wyświetlacz przed poważniejszymi szkodami. Pomimo różnych środków ochrony, przypadek niejednokrotnie doprowadza do sytuacji, w której wyświetlacz zostaje roztrzaskany i niezbędna jest jego wymiana.

Wyświetlacz w iPhone

Wyświetlacze zbudowane są z użyciem zaawansowanych technologii korzystającej z ciekłych kryształów. Rezultaty w jej użyciu są niesamowite – widzimy obraz prawie idealnie odwzorowujący rzeczywistość – kolory, ruchy. Wraz z wysoką jakością, coraz bardziej jednak wzrasta podatność na uszkodzenia.

Kiedy dochodzi do rozbicia ekranu, zwykle jest to stresujące dla użytkownika, szczególnie wtedy, kiedy nie wiemy jeszcze czy wyświetlacz tylko się stłukł, czy całkowicie został uszkodzony. Powstała usterka może być mniej lub bardziej poważna. W najlepszym wypadku na ekranie pojawią się pęknięcia, ale w żaden sposób nie wpłynie to na użytkowanie iPhone poza walorami estetycznymi. W najgorszym wypadku ekran pozostanie czarny i nie będzie można w ogóle z niego skorzystać.

Uszkodzenie wyświetlacza w iPhone

Ponieważ telefon trzymamy w ręce wielokrotnie w ciągu dnia, to ryzyko jego upadku, zalania albo zmiażdżenia jest bardzo duże. Uszkodzenie wyświetlacza w iPhone może objawiać się następująco:

  • kompletny lub częściowy brak reakcji ekranu na dotyk. Wyświetlacz nie reaguje na dotyk w żadnym miejscu, pomimo tego że obraz wyświetla się bez zarzutów.  Brak reakcji może obejmować również jedynie część obszaru;
  • pojawiają się kolorowe paski na całym ekranie lub jego części, może im towarzyszyć widoczne pęknięcie, ale nie musi;
  • wyświetlacz w ogóle się nie włącza, nie reaguje na dotyk, lub ma czarne nieregularne plamy;
  • szkło jest widocznie popękane. Może to wpływać na reakcje na dotyk oraz na widoczność wyświetlanych elementów, ale możliwy jest również brak negatywnego wpływu na działanie iPhone poza zaburzeniem walorów estetycznych;
  • po zalaniu iPhone mogą pojawić się między innymi powyższe objawy uszkodzenia, pomimo braku fizycznego pęknięcia.

Wymiana lub naprawa wyświetlacza w iPhone

Kiedy oddajemy iPhone do naprawy, gdzie konieczne jest rozbieranie obudowy, powinniśmy zwrócić ogromną uwagę na wybór serwisu. W dzisiejszych smartfonach, aby rozłożyć obudowę, należy użyć specjalnych przyssawek i sporo siły, aby rozkleić wyświetlacz z resztą telefonu. Na skutek zbyt mocnego szarpnięcia można doprowadzić do przerwania przewodów albo uszkodzenia innych elementów znajdujących się wewnątrz urządzenia.

W AppleFresh korzystamy z wielu specjalistycznych narzędzi, aby usprawnić swoją pracę i jednocześnie ograniczyć ryzyko uszkodzeń do minimum. Przez nasz serwis przewinęły się setki iPhonów z uszkodzonym wyświetlaczem, zarówno starszych jak i młodszych modeli. Wspomnieliśmy, że z uszkodzeniem ekranu mogą wiązać się też inne usterki.

W związku z tym, oferujemy bezpłatną diagnozę, która nie zobowiązuje Państwa do skorzystania z naszej usługi po otrzymaniu kosztorysu i konkretnej propozycji rozwiązania problemu. W przypadku, gdy będą mieli Państwo jakieś pytania co do przebiegu usługi, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 599 42 31. Dla osób, które zdecydują się na wysyłkę sprzętu zamiast osobistego dostarczenia go do serwisu, odsyłamy do instrukcji, jak to zrobić oraz jakie informacje zawrzeć w przesyłce.

Dodatkowa forma ochrony

Oferujemy również możliwość naklejenia szkła hartowanego, które dodatkowo zabezpieczy wyświetlacz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poprawne umieszczenie szkła na wyświetlaczu z pewnością wielokrotnie uchroni go przez poważnym stłuczeniem.