Przejdź do treści
Wczytuję...

Przycisk home w iPad – budowa

Przyciski są często używane i przez to narażone na uszkodzenia w wyniku eksploatacji. Łatwo można zanieczyścić je brudem, kurzem czy tłuszczem, kiedy ich dotykamy. Oprócz mechanicznego przycisku bardzo ważnym elementem jest również taśma flex, która odpowiada za jego poprawne działanie, ale nie tylko.

Taśma flex odpowiada również za przyciski głośności, wibracje na przykład powiadomień, jak również aparatem. Jej uszkodzenie może spowodować pogorszenie się działania innych funkcji.

iPad – przycisk home nie działa – przyczyny

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia przycisku HOME w iPadach to:

  • uszkodzenie w wyniku zalania urządzenia;
  • utrata właściwości w wyniku eksploatacji;
  • uszkodzona taśma flex klawisza HOME;
  • uszkodzenie przycisku lub jego elektroniki w wyniku upadku lub uderzenia;
  • nieumiejętne rozklejanie obudowy, podczas którego zostały uszkodzone inne elementy, takie jak taśma flex.

Naprawa przycisku home w iPad – konsekwencje i problemy

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich posiadaczy sprzętu Apple, którzy korzystają z funkcji TouchID. Wymiana przycisku Home na nowy spowoduje nieodwracalną utratę tej funkcji. Oprócz tego jednak reszta funkcji będzie działała dalej tak, jak wcześniej. Aby nie utracić dostępu do TouchID w części przypadków możliwa jest naprawa samej taśmy.

Dzisiejsze urządzenia są skonstruowane w taki sposób, że samodzielne ich rozłożenie nie jest możliwe bez specjalnego sprzętu i sporej dozy zaangażowania oraz ostrożności. Aby dostać się do wnętrza iPada konieczne jest rozklejenie obudowy i rozdzielenie wyświetlacza od reszty za pomocą specjalnych przyssawek. Zrobienie tego wymaga znacznej siły i bardzo łatwo jest przerwać przewody elektryczne na skutek zbyt mocnego pociągnięcia. Stosujemy specjalne urządzenia blokujące, dzięki któremu rozklejanie iPada nie stanowi dla nas żadnego problemu, a ryzyko dodatkowych uszkodzeń jest niewielkie. Chodzi przede wszystkim o ryzyko uszkodzenia taśmy flex, która łączy obudowę z wyświetlaczem i bez odpowiedniego postępowania łatwo ją przerwać.

Usuwanie usterki iPada w AppleFresh

Diagnozę problemu wykonujemy bezpłatnie i wtedy jesteśmy w stanie zaproponować konkretne rozwiązanie i odpowiedzieć na pytanie, czy konieczna będzie wymiana przycisku, czy uda się naprawić iPad. Koszty naprawy mogą być różne i w dużej mierze zależą od tego, czy taśma nadaje się do naprawy, czy konieczna będzie wymiana całego przycisku.

Naprawa lub wymiana taśmy może poprawić też działanie innych funkcji, między innymi przycisku głośności, power czy wibracji, które mogły się osłabić, a nawet całkowicie zaniknąć. Oferujemy bezpłatną diagnozę wraz z wykonaniem kosztorysu naprawy i zaproponowaniem konkretnego rozwiązania. Wszystkie te działania są w pełni niezobowiązujące – jeżeli po poznaniu przyczyny usterki okaże się, że jest ona nieopłacalna w naprawie lub z innych powodów nie będą chcieli Państwo decydować się na naszą usługę, nie ponoszą Państwo żadnych kosztów.