Przejdź do treści
Wczytuję...

Wraz z upływem czasu sprzęty elektroniczne, w tym iMac, ulegają spowolnieniu i „zamuleniu”. Dopóki nie doszło do usterki, to niezbyt wygórowanym kosztem możemy lekko odświeżyć nasz komputer i być może przywrócić mu dawną żwawość.

Sposoby na przyspieszenie iMaca

Potencjalnych rozwiązań jest dużo i w profesjonalnym serwisie zostaną dobrane takie, które przyniosą jak najlepszy efekt. Do przykładowych czynności które można wykonać, aby przyspieszyć iMac należą:

  1. Czyszczenie układu chłodzenia z kurzów i pyłów za pomocą sprężonego powietrza oraz wymiana pasty termoprzewodzącej.
  2. Wymiana dysku HDD na dysk SSD lub dołączenie drugiego dysku (SSD), który przejmie na siebie część funkcji, takich jak włączanie i przechowywanie systemów i programów. Takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, ale daje nieporównywalnie najlepsze rezultaty.
  3. Wykorzystanie programów diagnostycznych i przyspieszających pracę urządzenia
  4. Wymiana pamięci RAM na większą, lub diagnoza uszkodzonych kości pamięci a następnie ich wymiana.
  5. Skanowanie laptopa pod kątem złośliwych oprogramowani i wirusów, które mogą znacząco spowalniać pracę całego iMaca
  6. Wykonanie defragmentacji dysku, czyli uporządkowanie danych na dysku (za pomocą specjalnego programu)
  7. Diagnoza, czy spowolnienie iMaca nie jest spowodowane zbliżającą się awarią ważnych komponentów, takich jak na przykład dysk twardy, albo niestabilnym napięciem
  8. Dokonanie optymalizacji systemu poprzez usunięcie zbędnych zapisów, starych rejestrów, pozostałości „śmieci”.
  9. Zmiana ustawień systemu dotycząca aplikacji włączanych podczas startu. Taki zbieg sprawi, że komputer będzie włączał się szybciej, nieobciążony zbędnymi aplikacjami do otwarcia

To zaledwie najpopularniejsze sposoby na przyspieszenie komputera. W każdym indywidualnym przypadku serwisant bierze pod uwagę różne czynniki, takie jak specyfikacja urządzenia, stan techniczny iMaca, czy jego codzienne przeznaczenie.

Zalety przyspieszenia iMaca

Każdy z wyżej wymienionych zabiegów jest tańszy w realizacji, niż zakup nowego iMaca, który jest komputerem klasy premium. Kiedy zamiast wymieniać sprzęt na nowy damy mu drugie życie, to nasza kieszeń zdecydowanie nam za to podziękuje.

Dodatkowo, reanimacja obecnie posiadanego iMaca jest rozwiązaniem dużo lepszym z punktu widzenia ekonomii. Jeżeli zakup nowego sprzętu nie jest konieczny, a nawet możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy przyspieszając starszy sprzęt, to takie rozwiązanie wydaje się znacząco lepsze.

W AppleFresh serwisanci dobiorą najbardziej optymalne metody przyspieszenia, które dadzą zadowalający rezultat. Czasem proste czynności optymalizacyjne i korygujące mogą znacząco poprawić komfort korzystania z iMaca, szczególnie wtedy, gdy nie były wykonywane nigdy wcześniej, lub nie były wykonywane z wystarczającą częstotliwością.

Specjalizujemy się w naprawie, konserwacji i wymianach dokonywanych w urządzeniach Apple. Bogate zaplecze technologiczne, jak również dostęp do części zamiennych wysokiej jakości, pozwalają nam wykonać zlecenie naprawdę szybko. Oferujemy bezpłatną i niezobowiązującą diagnozę, po wykonaniu której zostanie określony dokładny kosztorys naprawy lub wykonania usługi. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat sposobu przeprowadzenia usługi, to zapraszamy do kontaktu z naszymi serwisantami pod numerem telefonu 22 599 42 31. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.