Przejdź do treści
Wczytuję...

Kamera w iPhone

Kamera i aparat w naszych iPhonach są nam aktualnie potrzebne co chwilę. Robimy zdjęcia, dzielimy się nimi ze znajomymi, korzystamy z aparatów i kamerek w pracy, nagrywając wideo. Niedziałająca kamera w telefonie może sprawić wiele komplikacji, dlatego warto taką usterkę naprawić szybko. To, że kamera czy aparat nie działa, jest tylko widocznym objawem, ale przyczyna takiego stanu rzeczy nie zawsze znajduje się w niesprawnym elemencie. Dlatego tak ważna jest dokładna diagnoza, zanim przystąpi się do wymiany konkretnej części. Inaczej może się okazać, że po wszystkim problem wcale nie zniknął.

Kamera w iPhone nie działa – jakie mogą być przyczyny i co robić?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, uszkodzona kamera lub aparat są jedną z kilku potencjalnych możliwości, dla których nie możemy korzystać z opcji nagrywania wideo albo robienia zdjęć. Czasem kamera w aplikacji raz się włącza, a raz nie, co również może zwiastować jakiś rodzaj problemu. W wielu przypadkach kamera w iPhone nie działa z trzech, głównych przyczyn.

Brak dostępu do aparatu

Brak dostępu poszczególnych aplikacji do uprawnionego korzystania z kamery. Dzieje się tak, jeżeli przy instalacji odmówiliśmy im dostępu, albo w wyniku aktualizacji aplikacji ustawienia zostały zrestartowane.

Co wtedy robić? Najpierw sprawdzić ustawienia dostępu i ustawienia prywatności dla poszczególnych aplikacji w ustawieniach telefonu. Być może któraś z aplikacji, która nie działa nam poprawnie, nie może skorzystać z aparatu i z tego powodu włącza się, na przykład, jedynie czarny ekran.

Uszkodzenie aparatu

Jakaś część kamery uległa fizycznemu uszkodzeniu na przykład poprzez stłuczenie czy zgniecenie. Podobnym uszkodzeniom mogą ulec niewidoczne z zewnątrz elementy, takie jak taśmy i przewody.

Co wtedy robić? Taki typ usterki w ogromnej części przypadków kwalifikuje się jedynie do wymiany. Aby jej dokonać należy rozłożyć obudowę, a następnie delikatnie obchodzić się ze wszelkimi przewodami, które mogą ulec uszkodzeniu lub przerwaniu. W tym przypadku może pomóc wizyta u profesjonalnego serwisanta, gdzie usługa tego typu nie jest droga, a mamy pewność, że zostanie wykonana poprawnie.

Uszkodzone oprogramowanie

Czasem zdarza się, że na skutek aktualizacji, albo pobrania jakiejś aplikacji, oprogramowanie iPhone lub aplikacji ulega uszkodzeniu. W razie konieczności, profesjonalista zainstaluje system od nowa, aby pozbyć się błędu. W takiej sytuacji naprawa na własną rękę może być dość ryzykowna i skutkować przypadkowym usunięciem danych.

W serwisie AppleFresh za każdym razem wnikliwie badamy przyczynę problemu. Nie zawsze bowiem bezpośrednią przyczyną braku obrazu z kamery jest usterka samej kamery.

Naprawa uszkodzonej kamery/aparatu iPhone – AppleFresh

Kiedy potrzebujesz sprawnej kamery, a pojawiają się jakieś problemy czy zakłócenia – zgłoś się do nas. Znamy doskonale architekturę sprzętu Apple, doskonale znamy konstrukcje iPhonów, zarówno tych starszej generacji, jak i nowych modeli.

Wymienimy kamerę w iPhone na nową, ale wcześniej zorientujemy się gdzie dokładnie leży przyczyna wadliwego działania. Jeżeli element nie jest fizycznie uszkodzony, czyli na przykład pęknięty, problem może leżeć w innym miejscu i wymiana może okazać się niepotrzebna.

Nasi serwisanci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią kwestie, które budzą wątpliwości. Co więcej, diagnoza jest w pełni niezobowiązująca! Co to oznacza? Jeżeli z jakiegoś powodu nie zdecydujesz się pozostawić u nas sprzętu, bo na przykład jego naprawa nie będzie Twoim zdaniem opłacalna lub niezbędna, nie płacisz nic.