Przejdź do treści
Wczytuję...

Płyta główna w MacBooku

Płyta główna, to jeden z najbardziej istotnych elementów całego laptopa, który łączy ze sobą podzespoły i umożliwia ich odpowiednie funkcjonowanie. Jest bazą, na której opierają się wszystkie inne procesy dziejące się w komputerze. Fachowo określając, jest to układ scalony (czyli zminiaturyzowany układ elektryczny).

Większość kluczowych podzespołów zamontowanych jest bezpośrednio na płycie głównej. Należą do nich między innymi układ grafiki, pamięć ram, procesory, układ dźwiękowy, porty i wiele innych.

Objawy uszkodzonej płyty głównej w MacBooku

Awarie na płycie głównej należą do kategorii tych poważnych. Różnorodność objawów może być ogromna, dlatego że płyta główna nie odpowiada ze jedynie jedną funkcję, lecz łączy ze sobą wszystkie procesy dziejące się w MacBooku. Objaw uszkodzenia każdego z pojedynczych podzespołów może być jednocześnie objawem uszkodzenia płyty.

  • komputer się nie uruchamia;
  • kształty, znaczki czy artefakty wyświetlane na ekranie;
  • wyświetlanie BLUE SCREEN, czyli niebieskiego ekranu;
  • wyłączanie się komputera bez powodu albo pod obciążeniem;
  • niepoprawne działanie portów, klawiatury, układu audio, ładowania itd.

Naprawa płyty głównej MacBooka – AppleFresh

Czy skoro płyta główna to jest taki superważny element, to powinniśmy obawiać się ceny jego naprawy? Zdecydowanie nie. Naprawa uszkodzonej płyty głównej nie oznacza naprawy każdego z tych wszystkich podzespołów, a raczej na zdiagnozowaniu i naprawieniu uszkodzonego podzespołu.

Wymiana całej płyty może okazać się konieczna, jeżeli skala całkowitych uszkodzeń jest tak duża, że ich naprawa będzie nieopłacalna. Aby dowiedzieć się co dolega Państwa MacBookowi oraz jakie będą koszty usunięcia usterki, zapraszamy Państwa do naszego serwisu. Usługa diagnozy jest w pełni bezpłatna i niezobowiązująca, co oznacza że decyzję o pozostawieniu u nas MacBooka podejmują Państwo wtedy, kiedy znają już wszystkie koszty i czas naprawy.