Przejdź do treści
Wczytuję...

Uszkodzony aparat/kamera iPada

iPad czasem służy nam jako mniejszy i bardziej mobilny laptop w pracy czy w szkole. Co jakiś czas pojawia się konieczność, aby nawiązać połączenie wideo, i nagle okazuje się, że kamera w Twoim iPadzie nie działa. Ze względu na bardzo skompresowaną budowę samodzielne rozkładanie obudowy nie jest zalecane bez odpowiedniej wiedzy, bo można sporo rzeczy w międzyczasie zniszczyć. Jakie w takim razie mogą być przyczyny niedziałającej kamery iPada oraz co wtedy zrobić?

Kamera w iPad nie działa – przyczyny

Chwilowy brak dostępu do kamerki czy aparatu może być wynikiem błędnego wczytania aplikacji. Jeżeli problem się powtarza lub nie ustępuje, przyczyna może tkwić w fizycznym uszkodzeniu, lub błędzie oprogramowania. Możemy wyróżnić przypadki gdy:

  • aplikacje w iPad nie mają dostępu do kamery. W większości przypadków nowo pobrane aplikacje pytają o pozwolenie i jeżeli specjalnie lub przez przypadek odmówiliśmy im dostępu, to aparat nie będzie działał.
  • elementy zostały uszkodzone mechanicznie. Kamera została zbita, albo w inny sposób uszkodzona. Podobnym uszkodzeniom mogą ulec niewidoczne z zewnątrz elementy, takie jak taśmy i przewody.
  • uszkodzone zostaje oprogramowanie aplikacji lub iPada. Wtedy jednak również warto udać się do profesjonalnego serwisu, który będzie wiedział co w danym przypadku zrobić.

W serwisie AppleFresh za każdym razem wnikliwie badamy przyczynę problemu. Nie zawsze bowiem bezpośrednią przyczyną braku obrazu z kamery jest usterka samej kamery.

Kamera w iPad nie działa – co robić

Zależnie od stopnia zaawansowania usterki będziemy w stanie zaradzić coś sami, lub lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie komuś wykonania usługi.

  • Najpierw możemy zamknąć wszystkie aplikacje, a jeżeli to nie pomoże, to wyłączyć naszego iPada. W części przypadków tak nieinwazyjne działanie będzie wystarczające i kamera iPad się odwiesi
  • Jeżeli problem dotyczy nowej aplikacji lub pojawił się po aktualizacji, powinniśmy sprawdzić ustawienia dostępu, które mają udzielone poszczególne aplikacje. Wystarczy wtedy odszukać ustawienia aplikacji i ustawienia dostępu, aby usunąć problem.
  • Jeżeli usterka jest widocznie fizyczna, czyli kamera jest pęknięta albo w inny sposób uszkodzona, to warto zgłosić się po pomoc do kogoś, kto ma doświadczenie w wymianie takich elementów. Do serwisu warto zgłosić się również wtedy, kiedy nie znamy przyczyny a wyżej wymienione kroki nie pomagają. W przypadku usterki elektroniki lub oprogramowania profesjonalna pomoc może być nieoceniona.

Naprawa uszkodzonej kamery/aparatu iPad – AppleFresh

Posiadamy ogromne doświadczenie w dziedzinie serwisu urządzeń Apple iPad. Dzięki temu, z większością możliwych usterek spotkaliśmy się w przeszłości, więc nie działamy po omacku. Oferujemy bezpłatną diagnozę uszkodzonego iPada, dzięki której ustalimy przyczynę problemu oraz przedstawimy kosztorysy. Po zbadaniu przyczyny zawsze proponujemy konkretne rozwiązanie.

Cały proces diagnozy i wyceny jest niezobowiązujący oraz w pełni bezpłatny.