Przejdź do treści
Wczytuję...

Zepsute wibracje w iPhone

Zadania i użyteczność wibracji pozostają zwykle niedoceniane, aż do momentu, gdy nagle przestają działać. Kiedy przez większość czasu korzystamy z wyciszenia dzwonków, to wibracje dają nam sygnały o powiadomieniach i połączeniach. Dla wielu użytkowników zanik tej funkcji jest bardzo problematyczny i wyzwala ogromne pokłady frustracji. Z pomocą przychodzi profesjonalny serwis wszystkich produktów Apple – AppleFresh.

Jak działają wibracje w iPhone?

Cały mechanizm działania nie jest zbyt skomplikowany. Mamy mały silniczek i tak zwaną taśmę flex – to za ich pomocą odczuwamy wibracje. Komponenty te znajdują się oczywiście wewnątrz iPhone i są połączone z płytą główną. Płyta główna to z kolei najważniejsza część wielu urządzeń elektronicznych, bo stanowi połączenie wszystkich podzespołów.

Objawy uszkodzenia wibracji w iPhone

  • Brak wibracji w czasie otrzymania powiadomienia lub połączenia.
  • Wibracje zanikające i włączające się sporadycznie.
  • Zauważalnie słabsza siła wibracji.
  • Samoistne włączanie lub wyłączanie się wibracji.

Naprawa uszkodzonych wibracji w iPhone

Za problemy w tym obszarze może odpowiadać taśma flex, silniczek Taptic Engine, albo usterka na płycie głównej. Czasem można dokonać odbudowy połączeń uszkodzonej taśmy, albo naprawić silniczek, w innych przypadkach trzeba daną część wymienić.

Posiadamy pewny i stały dostęp do części zamiennych, dzięki którym większość napraw możemy wykonać w krótkim czasie. Czas, jaki jest potrzebny do pozbycia się problemu uszkodzonych wibracji, to kilkadziesiąt minut do maksymalnie kliku godzin, jeżeli problem okazuje się bardziej skomplikowany i wymagający. Wszystkie nasze usługi objęte są oczywiście kilkumiesięczną gwarancją, a w razie pojawienia się problemu rozwiążemy go szybko i z dbałością o zadowolenie klienta.

Diagnoza sprzętu jest w AppleFresh w pełni bezpłatna i niezobowiązująca, to do Państwa należy decyzja, czy po poznaniu przyczyny usterki zdecydują się Państwo zostawić u nas swoje urządzenie. W razie pytań skontaktować się można z nami pod numerem telefonu 22 599 42 31.